.

ספר חדש, הישר ממכבש הדפוס למדף!
נפלאות המוח ההוליסטי

הקשר בין אינטליגנציה תפקודית (FQ) והצלחה
מודל חדשני לטיפוח התפקודים הניהוליים כבר מהגיל הרך

הכירו את המחברת: ד"ר אורה בן-אליהו

ד"ר אורה בן אליהו

ד"ר אורה בן-אליהו נחשבת "מוסד" בעיר מגוריה יקנעם. היא מרפאה בעיסוק, מומחית בהתפתחות הילד, מאמנת אישית, טריינר ב-NLP ובדמיון מודרך, רפלקסולוגית מוסמכת, נומרולוגית ומומחית בארומתרפיה, בקינסיולוגיה ובשיטת פלדנקרייז.

במהלך הקריירה שלה הקימה מערכות טיפוליות בבתי ספר, את מרכז הלמידה הראשון ביקנעם, ואת המרכז ההתפתחותי-חינוכי "אור ידע לילד" ביקנעם, שהפך לאחד המרכזים הגדולים בעיר ונתן מענה רחב בתחומי הרפואה המשלימה, הריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, סיכותרפיה, טיפול בעזרת בעלי חיים וטיפול קוגניטיבי.

היא מרצה ומנחה גננות, מורים, פסיכולוגים, מטפלות מעון וגם הורים, בנושאים שונים בדגש על התפתחות הילד. נושאי ההתמחות שלה כוללים גישות נוירו-התפתחותיות, מיומנויות מוטוריות וכתיבה, דיספרקסיה והשלכותיה, ויסות חושי: סימפטומים וליקויים, אימון אישי, NLP ודמיון מודרך. בנוסף היא משמשת מרפאה בעיסוק בגנים שפתיים במסגרת החינוך המיוחד. עבודת הדוקטורט שלה הוקדשה לשיפור ושינוי תבניות תנועתיות בילדים Improving Fine Motor Skills.

ספרה הראשון, "אני יכול ללמוד", הוא ספר מוכנות לילדים לקראת בית הספר, ונחשב פורץ דרך בתחום הלמידה הטרום אקדמית.

ממליצה בחום!

בספרה הנפלא של ד"ר אורה בן אליהו נפלאות המוח ההוליסטי, כל קורא יכול למצוא תובנות משמעותיות וכלים פרקטיים לחייו ולסובבים אותו. הספר נכתב בצורה מקצועית מתוך ניסיון עתיר שנים וידע, בשילוב דוגמאות ותובנות אישיות המתבלות את צורת הכתיבה, מחקרים ובשפתה הייחודית של המחברת. כל אלו הופכים את הספר להזדמנות להיכרות עם המודל הייחודי שפיתחה ד"ר אורה בן-אליהו ורצון ללמוד ממנו עוד.

אסתר זך
גננת גן שפתי

ברגשות הערכה

ברגשות הערכה, שמחה לחלוק את התרשמותי מספרך נפלאות המוח ההוליסטי.
מבנה הספר המחולק ל-3 שערים ומפורט לפרטי פרטים, מקל עליי כקוראת להתמצא בתכנים המרובים ולארגן את החשיבה שלי תוך כדי קריאה.
התכנים מוגשים בשפה מקצועית גבוהה ויחד עם זאת מוסברת ומובנת גם למי שאינו איש מקצוע, מה גם שהתאוריה מגובה בדוגמאות המסייעות בהבנת התוכן.
בספר ניתנים הדרכה וכלים מעשיים, דבר המייצר רוגע, שבעיניי חשוב לכל אדם, שמוצא עצמו זקוק לעזרה בתחומים בהם הספר עוסק.
לסיום, הספר מבחינתי הוא האורים והתומים לאנשי חינוך, להורים, לבני נוער ולכל מי שרוצה להרחיב את אופקיו ולהאיר עיני אחרים.

דנה רוזנברג
גננת ומנהלת סטודיו לחוגי מוזיקה ותנועה לילדים

מה בספר?

אילו היינו פרפרים... יש פרפרים שפורשים כנפיים ועפים לכל עבר, מגשימים את ייעודם. לעומתם יש פרפרים שמרגישים כי הם מנסים לפרוש כנפיים ולעופף... במים ולא באוויר. לעתים נדמה להם כי זאת משימה בלתי אפשרית. כאלה הם הילדים והאנשים שספר זה נכתב עבורם.

כולנו נולדים עם תפקודים ניהוליים: אשכולות של יכולות שבעזרתם אנו צולחים את היומיום. לכולנו צורך בשקט פנימי כדי לתפקד בצורה מיטבית. אנו זקוקים גם לאיזון בין העולם החיצוני והעולם הפנימי שלנו, ולמערכת ניווט פנימית שיודעת לבחור יעדים, לפתור קשיים, לארגן חשיבה, לבחור סדרי עדיפויות, לבנות סדרת משימות, לעקוב, לתעדף, להגשים ולבצע. מה אפשר לעשות כדי לפתח תפקודים חיוניים אלה לדרגה גבוהה יותר?

ד"ר אורה בן-אליהו מספקת בספר זה כלים לעבודה עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים, ולעבודה עצמית. המטרה היא לפתח תפקודים ניהוליים גבוהים, באופן שיהפוך אותם לנכס לכל החיים. היא טובעת מושגים חדשים ושימושיים כמו מודל המוח ההוליסטי, תפקודי יסוד (תפקודים ניהוליים בגיל הרך), אינטליגנציה תפקודית (FQ) והפלח המשלים ומסבירה אותם לעומק. היא מתייחסת ל"מאותגרי סדר" ול"פדנטיים" הנמצאים בקצות הסקאלה התפקודית, ומאירה את דרכם.

תמצאו בספר שלל רב של תובנות, דוגמאות, תיאורי מקרה, מבחנים ורשימות מאפיינים, תרגילים מחולקים לפי תחומי קושי ורעיונות יצירתיים לעבודה עם עם ילדים וגם עם מבוגרים, על פי עקרונות מודל המוח ההוליסטי שפיתחה במשך עשרות שנים של עבודה בשטח ומחקרי עומק. את כל הידע הזה תקבלו בשפה קולחת, קלה להבנה, מתובלת בסיפורים ומוגשת בגובה העיניים.

בין שאתם מטפלים ומאמנים ובין שאתם הורים, אנשי חינוך או מתעיינים לעצמכם, ספר זה יעניק לכם אינספור תובנות וכלים לעבודה ברוח NLP לפיתוח אינטליגנציה תפקודית פרו-אקטיבית ומקדמת, שמובילה להצלחה בכל תחומי החיים.

מתנה שאפשר לפתוח שוב ושוב

אורה היקרה,
גאריסון קיילור אומר "ספר הוא מתנה שאתה יכול לפתוח שוב ושוב" וכזה הוא ספרך; אוצר של מידע שאת אגרת, למדת לאורך השנים, עושר של התנסויות שצברת עם ילדים, נוער ומבוגרים וכשהרגשת שהנה הגיע השעה ישבת להעלות על הכתב את כל האוצר שצברת. כן, הכל למען הקוראים; הורים, מטפלים, אנשי חינוך ותלמידים שעברו תהליך של התנסות ולמידה וכשקוראים בדיעבד מבינים שמאחורי כל משפט שאמרת, תרגיל שעשית יש משמעות כה רבה עם מחשבה, התכוננות ועוד צעד שיצעיד ויוביל קדימה את המתרגל.
הספר נפלאות המח ההוליסטי הוא תנ"ך שההגייה בו יומם וליל מלמדת, מעשירה ופותחת בפני הקורא עולם מופלא של ידע המלווה ברעיונות לתרגול והסברים על התרומה המשמעותית שייתרם כל מי שיקרא וישכיל לאמץ את כל הרעיונות הנפלאים שהוא טומן בחובו.
תודה לך על המתנה הנפלאה שהוצאת לאור ונתנה לי הזדמנות פז נוספת להבין את נפלאותיו של המח ההולסטי. יישר כח ומוקירה את הזכות הגדולה שיש לי לעבוד במחיצתך וללמוד ממך עוד ועוד... הספר שלך איתי ושמחה שזכיתי להגות בו יומם וליל.
בהערכה ובהוקרה

שרית נתיב

אורה שבלב

מזה כמה חודשים טובים מאוד, תרתי משמע, מלווה אותנו, ומעניקה את מיטב הידע, ההקשבה וההבנה, תוך מקצועיות רבת עומק, והכול באהבה רבה וברגישות אנושית יוצאת דופן.

מאז שהגיע הספר נפלאות המוח ההוליסטי היישר מעולם המבוגרים אל ידיו של בני, באופן מופלא ומיידי הוא אימץ אותו אל ליבו ואל נפשו, ומאז מסרב להרפות ממנו. מרגש לראות ילד בן 9 וחצי קורא ומתעניין בספר יום יום, ומשתף את כולם בו בגאוה רבה ובעניין רב, מפנה לעמודים ספציםיים בספר הנותנים מענה ופתרונות לנושאים החשובים לו.

עוצמתו הייחודית של הספר בכך שנותן ידע נרחב וחשוב, הכוונה וכלים, הבאים מתוך ניסיון רב שנים ומעמיק מאוד.

לא בכדי שבנוסף לידע הייחודי שבו הספר מעניק השראה, תחושת ביטחון ובעיקר תקווה לכל אדם, ובמיוחד ל"רגישים" שבינינו ולהוריהם.

יישר כוח אורה, אוהבים אותך מאוד

רותם ווברמן

לרכישה באתר לחצו כאן

להזמנה טלפונית של הספר - התקשרו 052-8087052

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.