.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

ספר חדש!

זה כל הט(ר)יק
סיפורו של בן, ילד עם תסמונת  טורט

דֵּי מִזְּמַן, כְּשֶעוֹד הָיִיתִי קָטָן, הָרֶגֶל הִתְחִילָה לִקְפֹּץ כָּל הַזְּמַן,
וְגַם הַיָּד פִּתְאוֹם תָּפְסָה תְּעֻזָּה וּמִדֵּי פַּעַם גַּם מִמֶּנָּה הִרְגַּשְׁתִּי תְּזוּזָה
בְּלִי שֶׁהִתְכַּוַּנְתִּי וְאָמַרְתִּי: "דַּי מַסְפִּיק!" הַתְּנוּעוֹת הִמְשִׁיכוּ – כָּל תְּנוּעָה נִקְרֵאת "טִיק".

הכירו את המחברות:

מה בספר?

סיפורו של בן,
ילד עם תסמונת טורט

בן הוא ילד רגיל ככל הילדים, מצחיק שובה לב, חובב כדורגל ו... ילד עם תסמונת טורט.

הוא מתחיל בית ספר חדש אבל "חבריו" לספסל הלימודים רואים בו רק את "הילד עם הטורט", מציקים לו ומטרידים אותו. בן בדרכו המיוחדת מלמד אותם שיעור חשוב בסובלנות, קבלת האחר, הכלה ונתינה.

בהומור עדין, בחריזה וברגישות המותאמת לילדים, חולק בן עם הקוראים את עולמו הפנימי, מזמין אותם להכיר את התסמונת, להבין מהם הטיקים, האם הוא יכול לשלוט בהם, ומה הוא מרגיש כשילדים אחרים מתייגים אותו כשונה.

לאורך העלילה כולה הוא מוכיח כיצד הופכים קושי ליתרון, ואיך, אם נתבונן מבעד לטיקים, נגלה עולם עשיר של חברות אמת, אהבה ואנושיות.

פרק מקצועי הדרכתי המיועד לקורא המתווך

הפרק המקצועי מיועד לכם, המבוגרים המתווכים את הסיפור לילדים, בין אם אתם הורים, ובין אם אתם מורים, מטפלים, מדריכים ומאמנים, וגם מבוגרים משמעותיים אחרים כגון סבים וסבתות, אחים גדולים וכו'.

בפרק המקצועי תמצאו מידע רב ועשיר, המוגש בשפה פשוטה ובגובה העיניים, הכולל סקירה מקיפה על התסמונת, מודלים פרקטיים לעבודה עם ילדים החווים קושי אישי או חברתי בעקבות התמודדות עם טיקים או תסמונו אחרות, ומענה לשאלות רבות בנוגע לטורט, לטובת כל האנשים המבוגרים והילדים המתמודדים בסביבתם הקרובה עם התסמונת ועם מאפייניה.

סיפור מרתק שהוא גם נקודת פתיחה לשיח ולדיון

מעבר לסיפור המרתק על בן, והעלילה שתעורר הזדהות בכל קורא, צעיר או מבוגר, תמצאו בספר מסרים חברתיים ואישיים רבים, שמעולם לא היו יותר רלוונטיים מאשר כעת:

התגברות על החשש מפני השונה, אהדה ואמפתיה, הזדהות, מציאת כוח והשראה בתמודדות, והתייחסות שוויונית ומכבדת לכל אדם באשר הוא, מתחת לכל הסטיגמות והתופעות, הגלויות והשקופות.

הפנמה של מסרים אלו תעזור לילדים להכליל את תובנותיהם גם על ילדים אחרים שיפגשו בדרך, או על עצמם, ולרצות לחגוג את כל הדברים שהופכים כל אחד ואחת מהם למיוחדים במינם.

חייכו לטורט - זה כל הט(ר)יק
טור דעה באתר YNET, מאת דנה גולן וינוקור

לחצו כאן

בת שבע גרניט,
חברת ועד ומייסדת אסט"י, ארגון סינדרום טורט ישראל

אני מבקשת לברך את דנה גולן וינוקור על שהצליחה לעשות את מה שרבים ניסו לעשות לפניה, על היוזמה החשובה, על האכפתיות, אשר אפשרו להוציא לאור ספר מקצועי לילדים, על תסמונת טורט.

ואין מדובר בסתם עוד ספר, אלא בספר לילדים ולמבוגרים, אשר מסביר טוב כל כך איך מרגיש ילד עם טורט, ובכלל, מה זה להיות ילד מיוחד אשר נאלץ בכל יום להתמודד עם עצמו ועם הסביבה, אשר לעתים מגיבה כלפיו בעוינות רק בגלל היעדר מודעות ומידע.

זה כל הט(ר)יק הוא הספר שחיכו לו כל כך הרבה ילדים ומשפחות ואשר בא להשלים את הפער הזה אחרי כל כך הרבה שנים.
 

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.