.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

 כנס חדש מבית אמציה:

"וְהָדַרְתָּ פְּנֵי זָקֵן" (ויקרא, י"ט.ל"ב)
הגיל הרביעי: אתגרים טיפוליים, היערכות, גישות ותובנות
לתמיכה מקצועית בבני הגיל הרביעי, במשפחותיהם ובסביבתם הקרובה

יום א', 22.9.2019, כב' באלול התשע"ט
אודיטוריום בית סוראסקי, המרכז הרפואי תל השומר
מנחה - יגאל שרון

המעבר בין הגיל השלישי והגיל הרביעי נושא עמו קשיים לא פשוטים כמו אובדן יכולות קוגניטיביות ופיזיות, אובדן של אנשים ובדידות, היתדלדלות משאבים וחוסר יכולת לשלוט בהם, אובדן עצמאות וצמצום מרחבי פעולה והחלטה. מתוך כל אלה עולה תלות הולכת וגוברת באחרים, ובעקבותיה, גם מפלס החרדה והדכדוך. אם כן, אנחנו כבר יודעים שניתן להאריך את תוחלת החיים, אבל איך נשמר ונשפר את איכות החיים?

הרב-דוריות החדשה קיימת כיום כמעט בכל בית ובכל משפחה. כמטפלים, חשוב מאוד לרכוש כלים ותובנות שיאפשרו לנו לתת מענה לפן הרב-דורי, שהמורכבות שלו עולה מתוך רבות מהסוגיות המשפחתיות שאנו נדרשים לעזור בהן: איך זה משפיעה על המשפחות? על המטפלים (care givers) מתוך המשפחות? על הציפיות? על רשת הקשרים והיחסים?

כיצד אנו, אנשי המקצוע, יכולים לתת מענה טוב ואיכותי לצרכים הנפשיים, הרגשיים והחברתיים העולים אצל בני הגיל הרביעי ומשפחותיהם הרב-דוריות?

בכנס זה, בעזרת מרצות ומרצה מובילים בתחומם בארץ, נציג בפניכם מגוון כלים, תובנות, דוגמאות, שיטות וגישות, לעזרה לקהל מבוגר, עם דגש על הגיל הרביעי, ולבני משפחותיהם, כדי להתמודד עם האתגרים הרגשיים, הנפשיים והחברתיים שלהם, תוך שמירה על כבודם, הקשבה לצורכיהם, הערכה והכרה במעמדם וראיית התמונה השלמה.

הכנס מיועד לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, כולל: גרונטולוגים ומומחים לזיקנה, להיזדקנות ולמשפחה הרב-דורית, מטפלים, מאמנים ויועצי משפחה בדגש על משפחות רב דוריות ובני הגיל המבוגר, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות ו/או חברתיות ומתעניינים.

חדש!!! ערכת קלפי הזהב
ערכת קלפי הזהב - הערכה הראשונה המותאמת במיוחד
לעבודה רגשית
עם בני הגיל המבוגר!
עכשיו במחיר השקה, לכבוד חגי תשרי!
לחצו כאן לכל הפרטים

תכנית הכנס

14:00-15:00 - התכנסות, הרשמה וכיבוד קל

15:00-15:15 ברכות והקדמה - מאת המנחה - יגאל שרון

15:15-16:15 כוח, אחריות וסמכות: התערבויות עם בני משפחה המטפלים באדם המבוגר

בהרצאה נעסוק במערכת היחסים הרב דורית במשפחה המודרנית, המפגישה שלושה, ארבעה וחמישה דורות לאורך מעגל החיים. נבחן את מערכות היחסים של דור הביניים, המג'נגלים בין ילדים בוגרים, נכדים, הורים וסבים, ואת הקונפליקטים והמתחים שהם מתמודדים עמם. נחפש דרכים לשיפור מערכות היחסים במשפחה הרב דורית. נעלה שאלות לגבי הגדרת התפקידים של דור הביניים, ונציף את נושא הגבולות. נגלה כיצד מאתרים את הצרכים האמיתיים ונציע דרכי התערבות לקידום איכות הקשרים ברמה הרחבה.

מרצה - ד"ר עירית רגב, גרונטולוגית, עובדת סוציאלית. מכון צמתים - ייעוץ פסיכולוגי רב דורי. מנהלת תכניות פרישה בארגונים פרטיים וציבוריים. מרצה וחוקרת בבית הספר לעבודה סוצאלית במכללת ספיר. מרצה ומדריכה אנשי מקצוע בתחום המשפחה הרב דורית, פרישה, פנאי והזדקנות.

16:15-17:00 הערכות לשיפור אורח החיים בגיל הרביעי - גופנית, נפשית וחברתית

בהרצאה נציג נושאים הקשורים לאיכות החיים בגיל הרביעי, "העיקר הבריאות" ואיכות החיים. נכיר את הקריטריונים וההתמודדות עם תהליכי ההזדקנות, ממדי ה"בריאות החיובית", ודגשים לתפקוד אפקטיבי בחיי היום יום. נדון בתחומי הידע, הזיכרון והחשיבה החשובים בגיל זה, ונדגיש את תפקיד חיי החברה המשמעותיים לאוכלוסייה זו. במהלך ההרצאה יוצגו כלים לשמירה ולשיפור איכות החיים בגיל הרביעי.

מרצה - ד"ר אסתי קפולניק, מרצה ומנחת קבוצות בתחומי איכות החיים בגיל המבוגר. BSc ו - MSc במדעים מהאונ' העברית בירושלים. PhD ממכון ויצמן למדע ברחובות. מוסמכת להדרכה של פעילות גופנית ממכון וינגייט. עוסקת בנושאי בריאות ואיכות החיים של הגיל המבוגר. יוזמת, מפתחת ומנהלת מגוון פעילויות ותכניות ייחודיות לאוכלוסיית הגיל המבוגר. מרצה ומנחת קבוצות בעמותות וארגונים ציבוריים ופרטיים.

17:00-17:30 הפסקה וכיבוד קל

17:30-18:15 "בהתחדש זמנך עם בוקר ועם ליל" - טיפול באמנויות בתקופת הזקנה המאוחרת

הטיפול באמנויות פותח בפני אוכלוסיית הגיל הרביעי דרכים חדשות לקידום תהליכים רגשיים הנודעים בחשיבותם בפרק חיים זה. בהרצאה נגלה כיצד דרכי התערבות המבוססות על האמנויות השונות מסייעות לביטוי עצמי, לתהליכי סקירת חיים ולביסוס תחושה של ערך עצמי ומשמעות. נעמוד על תרומתה של ההבעה היצירתית לעקיפת המגבלות של שפה, זיכרון וחשיבה עבור אנשים החיים עם דמנציה וכיצד היא מסייעת לפיתוח מנגנוני "פיצוי" ברוח גישת "המוח הגמיש".

מרצה – ד"ר דברת הראל, ראש התוכנית "גוונים של זיקנה" להכשרת מטפלים להתערבויות אמנותיות בעבודה עם הגיל המבוגר, הקריה האקדמית אונו - ביה"ס לחברה ואמנויות ASA, פוסט-דוקטורנטית בחוג לגרונטולוגיה, אונ' חיפה. מרצה באשל ובתוכניות הכשרה למטפלים, מטפלת בדרמה ומדריכה בקליניקה פרטית.

18:15-19:00 כלים מתקדמים מעולם ה-CBT להנעה לשינוי, בקרב בני הגיל הרביעי,
                    בעיקר במצבים של ייאוש, דיכאון וצער

במהלך ההרצאה נכיר ארבעה כלים מתקדמים מעולם ה-CBT להנעה ולבניית מוטיבציה לשינוי במבוגרים בני הגיל הרביעי: א. שיח אמפתי ואמפתיה לפי עקרונות ההקשבה; ב. קביעת אג'נדה פרדוקסלית לשינוי; ג. הפעלת כלים לשינוי מחשבתי, מותאמים לקהל מבוגר, במטרה להגיע לוויסות רגשי; ו - ד. מוטיבציה התנהגותית לבני הגיל הרביעי.

מרצה - יגאל שרון, מנהל ומרצה בתכנית להכשרת מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים בעצימות נמוכה LICBT במכללה האקדמית וינגייט, חוקר, מטפל ומפתח שיטות טיפול מתקדמות ב-CBT, יזם של MOODIFY, סטארטאפ בתחום ה-CBT המפתח אלגוריתמים טיפוליים כגון ARTIFICIAL EMPATHY, מדריך סטודנטים ומטפלים בשיטת TEAM CBT.

19:00-19:15 הפסקה וכיבוד קל

19:15-20:00 תזונה נכונה בגיל הרביעי - ניפוץ מיתוסים ישנים, ותובנות חדשות במקומם

ההרצאה תעסוק בקשר הנרקם בין מצבם הנפשי והאישי של מבוגרים בגיל הרביעי, ובין הרגלי התזונה שלהם: השפעת התזונה והרגלי התזונה על המצב הנפשי, הקוגניטיבי והגופני, פיתרון קונפליקטים בין הרצונות והכמיהות התזונתיים של המבוגרים ובין דרישות הצוותים הטיפוליים, והמלצות תזונתיות לבריאותם הגופנית - אך גם הנפשית - של בני הגיל הרביעי.

מרצה - אריאל סרולוביץ', דיאטן קליני, M.Sc RD. בעל תואר ראשון במדעי התזונה ובעל תואר שני במדעי הרפואה מטעם האונ' העברית. מתמחה בתחום הגריאטריה וההזנות המיוחדות. דיאטן בשירותי בריאות כללית ויועץ תזונה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בדגש על השירות לזקן. מרצה בתחום תזונה לגיל השלישי למגוון מסגרות ברחבי הארץ.

20:00-20:45 החוויה האישית: יש חיים אחרי גיל תשעים

ההרצאה תעסוק בקשר האישי המורכב והחדש שנוצר בין המרצה בת ה-58 ובין אביה בן ה-90 לאחר מות אימה. המרצה תפרוש בפניכם את ההשלכות, התובנות, והשינוי בחיים ובתפישה - כפי שבאו לידי ביטוי הן בחייה האישיים - כבת, כאם וכסבתה, והן בחייה המקצועיים - כיועצת לגיל השלישי והרביעי, כמנחת קבוצות בדיורים מוגנים, וכיועצת למשפחות רב דוריות.

מרצה - אורלי ברלר אלמגור, בוגרת מכון אדלר בגרונטולוגיה, מנחת קבוצות ומעגלי נשים, יוצרת סדנאות העצמה וצמיחה אישית בארץ ובחו"ל, מומחית לעבודה עם בני הגיל השלישי והרביעי במיקוד על מבוגרים בדיור מוגן, יועצת למשפחות רב-דוריות ולמבוגרים, יוצרת משותפת (יחד עם אפרת אביסרור-פז) של ערכת הקלפים קלפי הזהב מבית IPQ, ערכת קלפים השלכתיים המותאמת במיוחד לעבודה רגשית עם בני הגיל השלישי והרביעי.

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו מקומכם בכנס

דמי ההשתתפות בכנס:

מחיר הנחה בהרשמה מוקדמת (עד 31.8.19)               195 ש"ח

מחיר השתתפות בכנס (לנרשמים אחרי ה - 2.9.19)    235 ש"ח

להרשמה באתר מאובטח לחצו כאן עכשיו

למידע נוסף ולהרשמה טלפונית, התקשרו:

אמציה 052-8087052
אפרת 050-7504210

או כתבו לנו למייל ephrat@family-care.co.il

או מלאו פרטיכם בטופס מטה, ונציגינו יצרו עמכם קשר*
*מילוי הפרטים בטופס אינו מהווה הרשמה לכנס. ההרשמה בתשלום בלבד.

כללי:

החניה על פי הוראות החניה והמחירים הנקובים במתחם תל השומר. בקרבת האולם מגרשי חנייה רבים.

החזר על ביטול ההרשמה יינתן רק עד יום ד', 19.9.19. ביטולים לאחר תאריך זה לא ייזכו בהחזר כספי.

ההרשמה תקפה לאחר תשלום מלא בלבד.

ההרשמה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד. אין להגיע למקום ללא תיאום ראש.

ט.ל.ח.

איך מגיעים לבית סוראסקי?

בתחבורה ציבורית? לחצו כאן

ברכב? לחצו כאן

מתחת למפה בעמוד שתגיעו אליו, יש הוראות הגעה

מחפשים חומרים?

הייתם בכנס ולא קיבלתם חוברת תקצירים ומצגות?

טרם הייתם בכנס מבית אמציה ורוצים להתרשם מהמקצועיות?

מחפשים מקור עשיר ומגוון לחומרים מתחומי הטיפול?

לחצו על הקישור
מטמון של ידע!

להרשמה טלפונית התקשרו

אמציה 052-8087052     אפרת 050-7504210

או השאירו פרטים בטופס מטה:

***השארת פרטים איננה אישור לרישום. רישום תקף בתשלום בלבד***

בהשארת הפרטים אתם מסכימים לקבל מפעם לפעם הודעות ועדכונים על פעילויות מקצועיות
מטעם אמציה Family-Care

נשמח לשמוע מכם!

מלאו את הפרטים מטה ונציגינו יצרו עמכם קשר 

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם
במטרה להעניק לך חוויה של ידע

הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן, מייל - amazia@netvision.net.il טל' 052-8087052
אפרת אביסרור, מייל - ephrat@family-care.co.il טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.