.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

 כנס חדש מבית אמציה:
זה כל הט(ר)יק

טיקים ותסמונת טוראט: להבין ולטפל - מבפנים החוצה

יום ד, 3.10.2018, כד' בתשרי התשע"ט
אודיטוריום בית סוראסקי, המרכז הרפואי תל השומר
מנחה - ענת אימבר

בשיתוף ארגון א.ס.ט.י. (ארגון סינדרום טוראט, ישראל)

שלא כמו ההפרעות השקופות, הפרעות הטיקים גלויות מאוד, מוחצנות מאוד, מושכות תשומת לב, ובעיקר יוצרות בסביבה הקרובה, הלא מגוייסת והלא מודעת, תחושות קשות שמובילות לחוסר הבנה, לדחייה ולבידוד של ילדים בעיקר, אך גם של מבוגרים שמתמודדים איתן.

מה ניתן לעשות כדי לשנות מצב זה ולשפר את איכות חייהם של ילדים ומבוגרים עם תסמונת טוראט?

במהלך שנים האחרונות חלו התפתחויות מרגשות הן בתחום הפיזיופתולוגיה של טיקים ושל תסמונת טוראט, והן בתחום הטיפולי, הודות לשיתופי פעולה בינלאומיים שבהם גם חוקרים מישראל נוטלים חלק משמעותי, בעידוד מאחורי הקלעים של ארגון א.ס.ט.י. (ארגון סינדרום טוראט, ישראל).

מטרתו של הכנס להציג מאפיינים מובחנים של הפרעות טיקים לסוגיהן, והמענה הטיפולי המקובל, המתבסס על מחקרים עדכניים ודיאלוגים בין מטפלים מהפרופסיות השונות.

הכנס מיועד לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, כולל: פסיכולוגים חינוכיים, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים ומנחי הורים, מרפאים בעיסוק, יועצים וצוותים חינוכיים - כולל מורים וגננות בחינוך הרגיל והמיוחד, מנתחי התנהגות, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות ו/או חברתיות, הורים ומתעניינים.

תכנית הכנס

14:00-14:30 - התכנסות, הרשמה וכיבוד קל

14:30-15:00 ברכות והקדמה
מנחה - ענת אימבר, חברת ועד מנהל בא.ס.ט.י., אירגון סינדרום טוראט ישראל, מדריכה ומנחה של קבוצות תמיכה למשפחות ולמבוגרים עם טוראט.

15:00-15:45 טיקים ותסמונת טוראט - מבט מקרוב

בהרצאה נעסוק בטיקים ובתסמונות הכוללות טיקים, כולל תסמונת טוראט, נעמוד על חשיבות הזיהוי והאבחנה המבדלת בין טיקים לבין הפרעות תנועה אחרות, ונבחן אפשרויות טיפול שונות הקיימות בטיקים, כולל טיפולים תרופתיים.

מרצה - ד"ר מיכאל רוטשטיין, מומחה בנוירולוגית ילדים והתפתחות הילד, מנהל המרפאה להפרעות תנועה לילדים ומתבגרים, היחידה לנוירולוגיית ילדים והמכון להתפתחות הילד, בית חולים "דנה דואק" לילדים, המרכז הרפואי תל-אביב, חבר בועדה המייעצת המקצועית של א.ס.ט.י.

15:45-16:30 אתגרים נלווים לתסמונת טוראט, וגישות טיפוליות פסיכולוגיות מודרניות

בהרצאה נתייחס לאתגרים העולים ממצבים נלווים (קומורבידיים) הנפוצים בתסמונת טוראט, ונתאר את הגישות הטיפוליות הלא-תרופתיות שנמצאו יעילות בטיפול בטיקים ובאתגרים הנלווים, בהתבסס על מחקרים, לרבות מחקר הטיפול הקבוצתי בילדים ובהורים, שערכה המרצה לאחרונה בבית החולים "דנה" במרכז הרפואי איכילוב, בשיתוף פעולה עם עמותת טוראט בישראל (אסט"י).

מרצה - ד"ר שרון צימרמן ברנר, פסיכולוגית שיקומית ונוירופסיכולוגית מומחית, מדריכה מטעם איט"ה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, מרצה בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה, מנהלת הקלינית של עמותת טוראט בישראל (אסט"י), מטפלת, חוקרת, מלמדת ומדריכה מטפלים בתחום הטיפול בילדים ובמבוגרים המתמודדים עם תסמונת טוראט. כתבה את המדריך המקצועי להורים, אנשי חינוך ומטפלים בספרה של דנה גולן וינוקר, זה כל הט(ר)יק, סיפורו של בן, ילד עם תסמונט טורט, בהוצאת אמציה.

16:30-17:00 הפסקה וכיבוד קל

17:00-17:45 אתגרי הטיפול במבוגרים עם תסמונת טוראט

בהרצאה נבחן כיצד תסמונת טוראט, כאשר היא ממשיכה אל החיים הבוגרים, מזמנת התמודדויות לא פשוטות וקשיים נפשיים, פיזיים ורגשיים. נדון בזיהוי הקשיים, ונציע מגוון דרכים לטפל ולהקל באופן מותאם אישית.

מרצה - ד"ר שירה ארד, פסיכיאטרית ופסיכותרפיסטית. עוסקת בתחום הנוירופסיכיאטריה ואחראית על מרפאת הפרעות טיקים ותיסמונת טוראט ביחידה להפרעות תנועה באיכילוב.

17:45-18:15 הטורט בטיקשורת - מהסיפור האישי למרחב הציבורי

הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של כתיבת הספר זה כל הט(ר)יק, הסיפור האישי סביב הספר, מלאכת גיוס ההמונים שקדמה ליציאתו לאור, וכיצד "גוייסו" בתבונה כלי התקשורת והרשתות החברתיות לטובת העלאת המודעות ושינוי השיח התקשורתי והציבורי בכל הקשור לתסמונת הטוראט ולתפיסתה בקרב הקהל הרחב.

מרצה - דנה גולן וינוקור, נשואה ואם לשניים, עיתונאית לשעבר העוסקת בעשור האחרון בניהול יחסי ציבור. לטוראט נחשפה הודות לבעלה איל. היא החליטה להתגייס בשנים האחרונות להנגשת התסמונת לילדים ולמבוגרים, לשיפור המדועות בחברה ובכך יצרה שינוי אמיתי. גולן וינוקור היא יוזמת ומחברת הספר זה כל הט(ר)יק, שהפך לפרוייקט חברתי של ממש לשינוי הדימוי הרווח באוכלוסייה על הטורט ומאפייניו.

18:15-18:30 הפסקה וכיבוד קל

18:30-19:30 קולה של אמא

בהרצאה נקבל הצצה למסע ההתפתחות של אמא לילדים עם תסמונת טורט, נביא את הקול האותנטי שלא תשמעו, התחושות, הלבטים, הקשיים ונקודות האור שבדרך. נהיה עדים לשילוב של סיפור אישי עם דגשים מקצועיים, שיחשפו וימחישו בפנינו את המתרחש בתוך חדרי הבית וחדרי הלב של משפחות עם ילדי טורט.

מרצה - ליאת אברמוביץ, (MA), מנחת הורים וצוותים חינוכיים, מטפלת קוגנטיבית התנהגותית (LICBT), מנהלת מחלקת הורות, משפחה ורווחה חינוכית בעיריית חולון, ובעיקר אימא לתאומים עם הפרעת קשב ותסמונת טורט.

19:30-20:15 קווים מנחים לטיפול בטיקים עם קנביס רפואי

ההרצאה תתמקד בשימוש בקנביס רפואי לטיפול בטיקים. נתייחס ליעילות הטיפול בילדים ובמתבגרים על פי דיווחי המטופלים, ננסה להבין מהי השפעת הטיפול על תפקודם של המטופלים ביומיום, נדון בשיקולים במתן הקנביס הרפואי לילדים עם דגש על שיקול ענייני, רפואי ובעל ראייה קלינית אינטגרטיבית, ונדון בקווים מנחים לטיפול לאור המידע הנקודתי הקיים.

מרצה - ד"ר שרון ענבי-גופר, מדענית וחוקרת מזה עשרים שנה את הפרמקולוגיה של קנבינואידים בדגש מדעי המוח, נוירו-פרמקולוגיה ופרמקולוגיה מולקולרית. מחקרה הוביל לגילוי קנבינואידים בעלי פוטנציאל לטיפול במגוון רחב מאוד של מחלות ומצבים. מרצה בכירה לפסיכו-פרמקולוגיה ופסיכו-ניורו-אימונולוגיה, מרצה בכירה של כבוד במכון למדעי הרפואה באוניברסיטת אברדין בסקוטלנד, הכשירה רופאים ורוקחים במסגרת קורס מטעם משרד הבריאות לטיפול בקנביס רפואי, חברה בוועדה המייעצת המקצועית של א.ס.ט.י., ובוועדה הבינלאומית המייעצת לארגון לסינדרום טוראט של ארצות-הברית בנושא טיפול בטיקים עם קנביס רפואי.

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו מקומכם בכנס

דמי ההשתתפות בכנס:

מחיר הנחה בהרשמה מוקדמת (עד 14.9.18)               195 ש"ח

מחיר השתתפות בכנס (לנרשמים אחרי ה - 16.9.18)    235 ש"ח

למידע נוסף ולהרשמה טלפונית, התקשרו:

אמציה 052-8087052
אפרת 050-7504210

או כתבו לנו למייל ephrat@family-care.co.il

או מלאו פרטיכם בטופס מטה, ונציגינו יצרו עמכם קשר*
*מילוי הפרטים בטופס אינו מהווה הרשמה לכנס. ההרשמה בתשלום בלבד.

כללי:

החניה על פי הוראות החניה והמחירים הנקובים במקום.
בקרבת האולם מגרשי חנייה רבים.

החזר על ביטול ההרשמה יינתן רק עד יום א', 1.10.18. ביטולים לאחר תאריך זה לא ייזכו בהחזר כספי.

ההרשמה תקפה לאחר תשלום מלא בלבד.

ההרשמה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד. אין להגיע למקום ללא תיאום ראש.

ט.ל.ח.

איך מגיעים?

בתחבורה ציבורית? לחצו כאן

ברכב? לחצו כאן

מתחת למפה בעמוד שתגיעו אליו, יש הוראות הגעה

מחפשים חומרים?

הייתם בכנס ולא קיבלתם חוברת תקצירים ומצגות?

טרם הייתם בכנס מבית אמציה ורוצים להתרשם מהמקצועיות?

מחפשים מקור עשיר ומגוון לחומרים מתחומי הטיפול?

לחצו על הקישור
מטמון של ידע!

להרשמה טלפונית התקשרו

אמציה 052-8087052     אפרת 050-7504210

או השאירו פרטים בטופס מטה:

***השארת פרטים איננה אישור לרישום. רישום תקף בתשלום בלבד***

בהשארת הפרטים אתם מסכימים לקבל מפעם לפעם הודעות ועדכונים על פעילויות מקצועיות
מטעם אמציה Family-Care

נשמח לשמוע מכם!

מלאו את הפרטים מטה ונציגינו יצרו עמכם קשר 

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם
במטרה להעניק לך חוויה של ידע

הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן, מייל - amazia@netvision.net.il טל' 052-8087052
אפרת אביסרור, מייל - ephrat@family-care.co.il טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.