.

כנס חדש מבית אמציה
לקות, ויסות, חברות

קשיים חברתיים של ילדים עם הפרעת קשב וויסות:
אסטרטגיות ומודלים לטיפול יחידני וקבוצתי

בית סוראסקי, המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
יום ד' 14.2.2018, כט' בשבט התשע"ח
מנחים - חגי ודורון

בשיתוף עם המכון של חגי ודורון, המציין עשור לפועלו

לקויות קשב וויסות הן הפרעות נוירולוגיות, מולדות, שהשפעתן על מהלך התפתחותו של כל ילד וילדה הנאלצים להתמודד איתן, היא כוללת ורחבה.

ללקויות אלה השלכות רבות לאורך ולרוחב כל תחומי התפקוד והחיים. בכנס זה בחרנו להתמקד דווקא בהיבט החברתי ובהתפתחותה של הלקות החברתית, בעזרת גישה ייחודית הרואה בלקות הקשב והוויסות הפרעה כוללנית בכל צירי ההתפתחות של הפרט, בעיקר בהיבט החברתי המהווה מקור למצוקה של ילדים רבים.

בכנס נציג בפניכם את המודל הייחודי לטיפול בהיבט החברתי של לקות הקשב והוויסות, שפותח במכון של חגי ודורון. במלאת עשור לפעילות המכון, אלפי הילדים שנעזרו בשיטה הטיפולית בהצלחה הם הראיה להצלחת המודל וליעילותו הטיפולית.

הכנס מיועד לכל המומחים והמטפלים בילדים ובמשפחות, כולל: פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בעזרת בעלי חיים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, יועצים חינוכיים, רופאי ילדים, נוירולוגים העובדים עם ילדים, מאבחנים וגורמים המפנים לאבחון, צוותים חינוכיים בבתי ספר, הורים, ומתעניינים.

ההרצאות ינתנו באוריינטציה יישומית, חווייתית וילוו בהדגמות והמחשות. ההרצאות מכוונות לאנשי מקצוע ומומחים מתחומי הטיפול השונים.

                                                               ****

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו את מקומכם בכנס.

 

לתכנית הכנס המפורטת יש לגלול מטה!

כנס חדש מבית אמציה
לקות, ויסות, חברות

קשיים חברתיים של ילדים עם הפרעת קשב וויסות:
אסטרטגיות ומודלים לטיפול יחידני וקבוצתי

בית סוראסקי, המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
יום ד' 14.2.2018, כט' בשבט התשע"ח
מנחים - חגי ודורון

14:00-14:45 התכנסות, הרשמה וכיבוד קל

14:45-15:00 ברכות והקדמה - ד"ר רונית פלוטניק

15:00-15:45 טיפולים תרופתיים בהפרעת קשב

בהרצאה מרתקת ומעמיקה נסביר כיצד פועלות התרופות, למי ומתי יש לרשום אותן, איך יודעים באיזו תרופה לבחור, היש סיבה לדאגה משימוש ממושך לאורך זמן, וכיצד מגיעים לשיפור אופטימלי עם מינימום של תופעות לוואי.

מרצה – ד"ר אריה אשכנזי, מומחה לנוירולוגיית ילדים ולרפואת ילדים, סגן מנהלת המכון להתפתחות הילד על שם ויינברג, בית החולים לילדים על שם אדמונד ולילי ספרא, במרכז הרפואי שיבא, תל השומר, ומייסד ומנהל "מרכז רפואי נועם", קליניקה לנוירולוגיה, לפסיכולוגיה ולדידקטיקה.

***

15:45-16:30 בין ויסות הדדי להשתתפות חברתית - המרחב הסנסורי בין חברים

בהרצאה נדון במאפיינים של הקשיים בוויסות החושי והשלכותיהם על הוויסות הרגשי, ועל השתתפות החברתית בגילאי בית הספר. נציין את הדרכים להעלאת מודעות ולרכישת כלים לוויסות עצמי במצבי מוצפות.

מרצה – חוליה זלצמן, MSc. BOT/R, מרפאה בעיסוק מוסמכת, בעלת ניסיון קליני של יותר משלושים שנה, בעלת קליניקה פרטית בתל אביב, ועובדת בשירותי בריאות כללית בחדרה. היא מלמדת על קשיים בעיבוד הסנסורי בקורסי התמחות למרפאים בעיסוק באוניברסיטאות בארץ ובדרום אמריקה.

                                                            ***

16:30-17:00 הפסקה וכיבוד קל

***

17:00-18:00 "השפה הלקותית" -
                     עולמם הרגשי והחברתי של ילדים עם לקויות למידה, קשב וריכוז

ילדים עם הפרעות קשב ווויסות מאופיינים בהתפתחות של "שפה ייחודית" המשקפת את לקותם וקשייהם. בהרצאה נרחיב על היבטי הלקות כשפה ייחודית של הילדים, והמשמעות שלה בחיי הנפש וחיי החברה שלהם.

מרצה – ד"ר רונית פלוטניק, פסיכולוגית חינוכית בכירה והתפתחותית מדריכה, יועצת בכירה להתפתחות הילד בת.ל.ם. - התחנה לטיפול בילד ובמשפחה, מרצה בסמינר הקיבוצים ומנחת סדנאות להורים. מחברת הספר לגדול אחרת - עולמם הרגשי והחברתי של ילדים בעלי לקויות למידה, קשב וריכוז. משמשת מדריכת צוות במכון של חגי ודורון זה 15 שנים.

 ***

18:00-18:45 "הקבוצה החברתית" -
                     טיפול קבוצתי לא מובנה להקניית מיומנויות חברתיות

קבוצה להקניית מיומנויות חברתיות לילדים עם לקויות ויסות וקשב חייבת להתנהל בתנאים הכי קרובים ודומים לחיים מחוץ לקליניקה. בהרצאה נציג את העקרונות של הקבוצה הטיפולית הלא מובנית, באמצעות משחק, אופן התנהלות הטיפול ותפקידי המטפלים.

מרצים:

חגי בידרמן, מטפל מומחה ומאבחן בתחום לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, מנחה קבוצות, עוסק בהדרכת הורים, מטפל ומאבחן, מדריך צוותים חינוכיים והשתלמויות למורים, מרצה על עולמם הרגשי של ילדים עם לקויות למידה וקשב, עורך מחקר אקדמי לבדיקת יעילותן של הקבוצות הטיפוליות בשיטת המכון של חגי ודורון, בעלים משותף של המכון של חגי ודורון.

דורון פרל, פסיכולוג חינוכי מומחה, מנחה קבוצות, עוסק בהדרכת הורים, מטפל ומאבחן, מדריך צוותים חינוכיים והשתלמויות למורים, מרצה על עולמם הרגשי של ילדים עם לקויות למידה וקשב, בעלים משותף של המכון של חגי ודורון.

                                                            ***

18:45-19:00 הפסקה וכיבוד קל

                                                            ***

19:00-19:45 "הקבוצה החברתית" - חקר מקרה

בועז ואסף, שני מטפלים בכירים במכון של חגי ודורון, יציגו סיפורי מקרה של שני ילדים שונים, הממחישים את אופן ההתנהלות של הקבוצה החברתית, ואת הרווח שהילדים זוכים לו כתוצאה מההשתתפות בקבוצה.

מרצים:

בועז ענבר - פסיכולוג קליני בהתמחות, מטפל בילדים ובמתבגרים, מדריך הורים ומטפל משפחתי, מבצע אבחונים פסיכודיאגנוסטיים ופסיכודידקטיים, מטפל בכיר במכון של חגי ודורון

אסף אטיאס - פסיכולוג קליני בהתמחות בבית חולים שלוותה, מטפל בילדים, במתבגרים ובמבוגרים, מבצע אבחונים פסיכודיאגנוסטיים, מדריך הורים ומשמש פסיכולוג בת.ל.ם., מטפל בכיר במכון של חגי ודורון

***

19:45-20:00 סגירה, מסקנות, סיכום, שאלות ותשובות, בהנחיית ד"ר רונית פלוטניק

***

 

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו את מקומכם בכנס.

דמי ההשתתפות בכנס:

מחיר הנחה בהרשמה מוקדמת (עד 31.1.18)              195 ש"ח
מחיר ההשתתפות בכנס (לנרשמים אחרי ה - 1.2.18)            235 ש"ח

להרשמה ותשלום באתר - לחצו כאן

למידע נוסף, ולהרשמה טלפונית התקשרו:

אמציה 052-8087052 Amazia@netvision.net.il
אפרת 050-7504210 Ephrat@family-care.co.il

או מלאו את פרטיכם בטופס מטה, ונתקשר אליכם
*** מלוי הפרטים אינו מהווה הרשמה לכנס

*החניה בחניוני המרכז הרפואי על פי התעריף הנהוג במקום
*החזר על ביטול הרשמה יינתן רק עד יום א', ה – 11 בפברואר 2018.
*ביטולים לאחר התאריך 12 בפברואר 2018 לא יזכו בהחזר
*הרשמה בטל' תקפה לאחר תשלום מלא בלבד
*הרשמה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד. אין להגיע למקום ללא תיאום מראש

ט.ל.ח.

איך מגיעים
לבית סוראסקי בתל השומר?

 

 דרכי הגעה בתחבורה ציבורית? לחצו כאן

 

איך מנווטים לבית סוראסקי? לחצו כאן

הייתם בכנס ולא קיבלתם חוברת תקצירים?

טרם הייתם בכנסים שלנו ורוצים להתרשם מהמקצועיות?

לחצו על הקישור לחוברות תקצירים מלאות מכנסים קודמים

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.