.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

 כנס חדש מבית אמציה:

קשורות לחיים
יחסי אמהות ובנות מילדות ועד זקנה
גישות, מודלים טיפוליים, ותובנות לניהול יעיל של הקשר בכל גיל ושלב

יום ג, 28.5.2019, כג' באייר התשע"ט
אודיטוריום בית סוראסקי, המרכז הרפואי תל השומר
מנחה - ד"ר עינת קרן

בעולם הטיפולי כמעט ולא מדובר על תקופת החיים הממושכת שבה הבת והאם שתיהן נשים בוגרות, עצמאיות ובלתי תלויות זו בזו, לא תפקודית ולא כלכלית. הבנת תקופה זו היא משמעותית ביותר לאנשי טיפול הנפגשים חדשות לבקרים עם אמהות ובנות מבוגרות, ונדרשים לפענח את הקשר ביניהן - מדוע אינו עובד, מדוע עובד יותר מדי, כיצד הוא משפיע על חייהן וכיצד ניתן למנפו, בעיקר בעידן הנוכחי שבו התארכה עד מאוד תקופה זו.

בכנס זה, בעזרת מרצות מהמובילות בתחומן בארץ, נציג בפניכם מגוון כלים, תובנות, דוגמאות, שיטות וגישות חדשניות, לעזרה למטופלותיכם בניהול נכון, מקדם ומעצים של אחד הקשרים החשובים ביותר שיש במשפחה ובחייהן.

נבחן את יחסי האמהות ובנותיהן במעגל החיים, נראה המשכיות לעומת שינויים מילדות ועד זיקנה, ננסה להבין את מורכבות הקשר, נגלה איך נראה הקשר בין אימהות ובנות מבוגרות ואילו שינויים נוצרו בו עם הזמן, נתעכב על המשמעות של אימהות מבוגרת (adult motherhood) ושל "בתיות" מבוגרת (adult daughterhood), נעסוק בקשר בשנות הזקנה של האם, ולסיום נתייחס גם להיבט הקשר החסר שנמשך וחי וצריך לנהל אותו גם אחרי מותה של האם והישארותה של הבת. 

הכנס מיועד לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, כולל: מאמנים ויועצי משפחה, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, יועצי גיל שלישי וגרונטולוגים, מטפלים מומחים במשפחות רב דוריות, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות ו/או חברתיות ומתעניינים.

תכנית הכנס

14:00-15:00 - התכנסות, הרשמה וכיבוד קל

15:00-15:15 ברכות והקדמה
מנחה - ד"ר עינת קרן

15:15-16:00 יחסי אימהות ובנות במעגל החיים

ההרצאה תדון בנקודות מפנה בחיים המשפיעות על היחסים בין אימהות ובנות תוך דגש על יחסי אימהות ובנות בוגרות. נציג מגוון רחב של בעיות שעולות בקבוצות של אימהות לבנות בוגרות, כגון תלות, תוקפנות, נטישה ועוד, ונבחן דרכים וגישות לפיתרון.

מרצה - פרופ' אריאלה פרידמן, ראש החוג למדעי התנהגות במכללה לחברה ולאומנויות, גמלאית של החוג לפסיכולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, מחברת הספרים: באה מאהבה, מחוברות: אימהות ובנות, ודיאלוג בקמפוס.

16:00-16:45 להכיר אותה מחדש -
תקופת הבגרות כפתח ליצירת שינוי חיובי ביחסי אימהות ובנות

בהרצאה נציג אסטרטגיות, גישות ודרכי עבודה להבנת התנאים והתהליכים העשויים לתרום לשינוי חיובי ביחסים בין אימהות ובנותיהן המבוגרות, שחוו איכות יחסים שלילית בשנים שבהן הבת הייתה ילדה ונערה. נבחן את הייחודיות של תקופת הבגרות במעגלי החיים של האם והבת, נתבונן מקרוב על מעברי חיים משמעותיים ועל התהליכים הפסיכולוגיים הכרוכים בהם, ונגלה כיצד אפשר, בעבודה נכונה בקליניקה, לקדם שינוי חיובי באיכות היחסים. בהרצאה יוצגו תיאורי מקרה.

מרצה - ד"ר עינת קרן,  מטפלת משפחתית, זוגית ופרטנית, חוקרת ומרצה בתחום יחסים במשפחה הבוגרת. יוזמת, מקימה ומנהלת מרכז קשורות לחיים, מרכז ייעוצי טיפולי ייחודי המתמחה ביחסי אימהות ובנות לאורך החיים ובמערכות יחסים במשפחה הבוגרת. מרצה באוניברסיטת תל-אביב, מחברת הספר קשורות לחיים - שינוי חיובי ביחסי אימהות ובנות מבוגרות על רקע עבר יחסים כואב, בהוצאת אמציה.

16:45-17:15 הפסקה וכיבוד קל

17:15-18:00 "נכון שאני הבת שלך, אבל אני לא השלוחה שלך..."
נפרדות וחיבור בקשר שבין אימהות ובנות בוגרות

משימת ההיפרדות הפסיכולוגית בין הורה לילד היא אחת ממשימות ההתפתחות החשובות ביותר. תהליך ההיפרדות של אם מבתה ובת מאימה הוא מורכב ומשמעותי בשל אופיה הייחודי של דיאדת אם-בת. ההרצאה תעסוק בתהליך זה תוך הדגמות מחדר הטיפול.

מרצה - ד"ר ורד בורס סלע, מרצה בחוג לייעוץ והתפתחות האדם, באוניברסיטת חיפה, יועצת חינוכית ומתמחה בפסיכותרפיה ממוקדת אדלר. חוקרת יחסי התקשרות לאורך החיים, התמודדות עם התנסויות קשות והעברה בין דורית של אובדן וטראומה.

18:00-18:45 בשלות פיליאלית (Filial Maturity): בנות מטפלות באימהות זקנות

ההרצאה תתמקד במערכת היחסים אם-בת בשלב ההזדקנות של האם, על רקע הצורך למתן טיפול על ידי הבת לאימה. נעמיק במשמעות ה'בשלות הפיליאלית' המהווה שלב התפתחותי נוסף בבשלות הרגשית של הבת, נבחן מהן ההשלכות השליליות אך גם החיוביות הנובעות ממצבי הטיפול ונצביע על קווים מנחים להתערבות מקצועית.

מרצה - ד"ר אילה אליהו, (Ph.D), עובדת סוציאלית קלינית מומחית זיקנה, פסיכותרפיסטית מוסמכת ובעלת קליניקה פרטית לטיפול באנשים במחצית השנייה של החיים. מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן ובמכון אדלר במסלול להנחיית קבוצות, ובבית הספר לפסיכותרפיה אלדריאנית.

18:45-19:00 הפסקה וכיבוד קל

19:00-19:45 אמהות ללא אם

ההרצאה תעסוק בייחוד של הטיפול בנשים שחוו את אובדן אימן, אם באופן קורנקרטי ואם באופן נפשי. ההרצאה תעמיק בהבנת משמעויות האובדן בתקופות השונות של החיים, ובהשלכות האובדן על ההורות שלהן. ההרצאה תכלול היבטים תיאורטיים, היבטים מן הפרקטיקה הטיפולית והיבטים אישיים.

מרצה - ליאורה כסיף ויסברג, (MSW), עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית, עובדת ב"עמך", המרכז הישראלי לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי השואה ובבני הדור השני, בעלת קליניקה פרטית לטיפול במתבגרים, מבוגרים ובני הגיל השלישי. מומחית לטיפול באובדנים ובטראומה, ובטיפול בבנות ובאמהות ללא אם.

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו מקומכם בכנס

דמי ההשתתפות בכנס:

מחיר הנחה בהרשמה מוקדמת (עד 15.5.19)               195 ש"ח

מחיר השתתפות בכנס (לנרשמים אחרי ה - 16.5.19)    235 ש"ח

להרשמה באתר מאובטח לחצו כאן עכשיו

למידע נוסף ולהרשמה טלפונית, התקשרו:

אמציה 052-8087052
אפרת 050-7504210

או כתבו לנו למייל ephrat@family-care.co.il

או מלאו פרטיכם בטופס מטה, ונציגינו יצרו עמכם קשר*
*מילוי הפרטים בטופס אינו מהווה הרשמה לכנס. ההרשמה בתשלום בלבד.

כללי:

החניה על פי הוראות החניה והמחירים הנקובים במתחם תל השומר. בקרבת האולם מגרשי חנייה רבים.

החזר על ביטול ההרשמה יינתן רק עד יום א', 26.5.19. ביטולים לאחר תאריך זה לא ייזכו בהחזר כספי.

ההרשמה תקפה לאחר תשלום מלא בלבד.

ההרשמה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד. אין להגיע למקום ללא תיאום ראש.

ט.ל.ח.

איך מגיעים לבית סוראסקי?

בתחבורה ציבורית? לחצו כאן

ברכב? לחצו כאן

מתחת למפה בעמוד שתגיעו אליו, יש הוראות הגעה

מחפשים חומרים?

הייתם בכנס ולא קיבלתם חוברת תקצירים ומצגות?

טרם הייתם בכנס מבית אמציה ורוצים להתרשם מהמקצועיות?

מחפשים מקור עשיר ומגוון לחומרים מתחומי הטיפול?

לחצו על הקישור
מטמון של ידע!

להרשמה טלפונית התקשרו

אמציה 052-8087052     אפרת 050-7504210

או השאירו פרטים בטופס מטה:

***השארת פרטים איננה אישור לרישום. רישום תקף בתשלום בלבד***

בהשארת הפרטים אתם מסכימים לקבל מפעם לפעם הודעות ועדכונים על פעילויות מקצועיות
מטעם אמציה Family-Care

נשמח לשמוע מכם!

מלאו את הפרטים מטה ונציגינו יצרו עמכם קשר 

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם
במטרה להעניק לך חוויה של ידע

הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן, מייל - amazia@netvision.net.il טל' 052-8087052
אפרת אביסרור, מייל - ephrat@family-care.co.il טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.