.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

 כנס חדש מבית אמציה:
נפלאות המוח ההוליסטי

הקשר בין אינטליגנציה תפקודית FQ והצלחה
דרכים וגישות חדשניות לטיפוח ולפיתוח תיפקודים ניהוליים

יום ג, 8.1.2019, ב' בשבט התשע"ט
אודיטוריום בית סוראסקי, המרכז הרפואי תל השומר
מנחה - ד"ר אורה בן-אליהו

כולנו נולדים עם תפקודים ניהוליים: אשכולות של יכולות שבעזרתם אנו צולחים את היומיום. חלקנו רוכשים אותם באופן טבעי, וחלקנו זקוקים לעזרה בפיתוחם. לקות או עיכוב ברכישה של תפקודים ניהוליים יכולים להיגרם ממגוון סיבות, החל מסיבות גנטיות ועד אינספור גורמים סביבתיים, בריאותיים, נפשיים ועוד. תהא הסיבה אשר תהא, תפקודים ניהוליים מעוכבים או חלשים או לוקים הם מפתח להבנה של קשיים רבים שחוצים את כל תחומי החיים, ומציבים בפני המתמודדים עמם - מכשול אחר מכשול.

בכנס זה אנו מציעים לכם מגוון כלים, תובנות, דוגמאות, שיטות וגישות חדשניות, לעבודה עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים (בדגש על ילדים צעירים) על פיתוח תפקודים ניהוליים גבוהים, כנכס לחיים.

מטרתו של הכנס להציג את התחום שמקבל עכשיו תאוצה גבוהה, האינטלגינציה התפקודית FQ, ממגוון זוויות ועולמות ידע שיספקו לכם תמונה גדולה, רחבה ומקיפה של הנעשה בתחום, יחד עם כלים מעשיים ופרקטיים שאפשר להתאימם לעבודה עם כל מטופל ומטופלת.

בכנס ישתתפו מרצים בכירים מובילים בתחומם בעשייה, בחשיבה, במחקר, בפיתוח ובעבודה בשטח.

הכנס מיועד לכל המומחים בקשת הרחבה ביותר של עולמות הטיפול, כולל: פסיכולוגים חינוכיים, פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, מטפלים קבוצתיים, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים ומנחי הורים, מרפאים בעיסוק, יועצים וצוותים חינוכיים - כולל מורים וגננות בחינוך הרגיל והמיוחד, מנתחי התנהגות, רופאי משפחה, נוירולוגים, מאמנים, מנחי קבוצות טיפוליות ו/או חברתיות, הורים ומתעניינים.

תכנית הכנס

14:00-15:00 - התכנסות, הרשמה וכיבוד קל

14:45-15:00 ברכות והקדמה
מנחה - ד"ר אורה בן-אליהו

15:00-16:00 אינטליגנציה תפקודית ומודל המוח ההוליסטי - EF בראייה חדשה

בהרצאה נציג את מודל המוח ההוליסטי - מודל חדש שפתחה המרצה, הפותח ראייה חדשנית המספקת תובנות על תפקידם של התפקודים הניהוליים בדרך להצלחה בכל תחום בחיים. נציג מושגים חדשים כמו אינטליגנציה תפקודית - FQ, תפקודי יסוד, והפלח המשלים, וניתן כלים להבנה כיצד ניתן לעבור מתפקודים ניהוליים לוקים שמנהלים אותנו ומציבים בפנינו מכשולים וחסימות - למודל עבודה וחיים יישומי של אינטלגנציה תפקודית פרו-אקטיבית ומקדמת.

מרצה - ד"ר אורה בן-אליהו, מרפאה בעיסוק, מומחית בהתפתחות הילד, מרצה ומנחה גננות, מורים, פסיכולוגים, מטפלות והורים, משמשת מרפאה בעיסוק בגנים שפתיים במסגרת החינוך המיוחד. חוקרת תבניות למידה טרום-אקדמיות ותבניות תנועתיות בילדים.  מחברת הספר נפלאות המוח ההוליסטי, בהוצאת אמציה.

16:00-17:00 אסטרטגיות מבוססות מודל אימון התנהגותי לפיתוח תפקודים ניהוליים

אסטרטגיות לפיתוח ואקטיבציה של מיומנויות גבוהות המאפשרות שליטה בדחפים ושיפור תפקודים ניהוליים אצל ילדים ומתבגרים. האסטרטגיות שיוצגו מבוססות על מודל אימון התנהגותי ומתמקדות בחיזוק מיומנויות מטה קוגניטיביות של תכנון, התנעה, מיקוד, גמישות, ויסות רגשי ועיכוב תגובה. 

מרצה - ליסה גרוסמן, MA, M.Ed פסיכולוגית חינוכית, מאמנת בכירה ומדריכת מאמנים. חלוצת שיטת האימון האישי לבעלי הפרעת קשב בארץ, עם ותק של 40 שנה בתחום ליקויי למידה. מנהלת  מנהלת המרכז לאימון התנהגותי ברעננה, מדריכה מוסמכת על ידי לשכת המאמנים, ועל ידי ארגון המאמנים הבינלאומי ACO. פיתחה מודלים לאימן מבוגרים, הורים וילדים, וומרצה באוניברסיטת בר-אילן בתחום אימון להפרעת קשב והדרכת הורים בגישה אימונית.

17:00-17:45 הפסקה וכיבוד קל

17:45-18:45 תפקודים ניהוליים מתיאוריה למעשי - אימון למוח על בסיס ספורט ומשחק

בהרצאה נצא למסע מרתק וחווייתי למקום שבו נפגשים הספורט והקוגניציה. למידה יעילה היא פונקציה של תנועה וחוויה. תפקודים ניהוליים הם אוסף של כישורים שהשליטה בהם מקרינה לא רק על המשכל אלא על חוסן רגשי ורווחה בכל תחומי החיים. בהרצאה ננגלה מהם אימונים פיזיו-קוגניטיביים בהקשר של תפקודים ניהוליים כמו תכנון, גמישות מחשבתית, שליטה עצמית, קבלת החלטות, זיכרון ועוד. נתנסה ונראה כיצד לשלב תרגילים אלה במגוון דיסציפלינות הן בפן החינוכי והן בפן הרגשי-התנהגותי. כל הכלים שיוצגו בהרצאה מבוססים על מסקנות של מאות מחקרים.

מרצה - ציפי כץ, תרפיסטית נוירו-התפתחותית תפקודית NDFA, מאמנת קוגניטיבית התנהגותית CCBT. מומחית בטיפול, הנחייה וליווי הורים בדגש על עיבוד חושי, ADHD ולקויות למידה, מטפלת ברפואה משלימה, אלבאום, רביב, כישורי למידה-רמי כץ, העשרה אינסטרומנטלית-פויירשטיין ועוד. מדריכה ומלווה צוותי טיפול וחינוך בבנייה של סביבה תומכת חושית-רגשית (חדרי הכלה) ובתפעול של חדרי סנוזלן, בשילוב דיסציפלינות טיפוליות וחינוכיות. מנהלת פרוייקטים לצוותי טיפול וחינוך ברשויות. בעלת מרכז להתפתחות הילד ולשיפור תפקודי לילדים עם צרכים מיוחדים בפתח תקווה, ומרצה במסגרות אקדמיות שונות.

18:45-19:00 הפסקה וכיבוד קל

19:00-20:00 תפקודי ניהול כמנגנון נוירו-פסיכולוגי לעיבוד קשב

בהרצאה נבחן את מערכת הקשב כמערכת נוירו-פסיכולוגית סינכרונית שאחראית על ויסות של תפקודי המוח. נסקור את שלוש מערכות המשנה שלה - האורגנית, המנטלית-תפקודי ניהול, והמנטלית-תפקודים קוגניטיביים ספציפיים. נגלה איך מערכת הקשב מזהה גירויים, מנהלת ומתכננת תגובות, מבצעת ומבקרת את הביצוע. נסקור את מודל ת.ב.מ., מודל נוירו-פסיכולוגי הוליסטי, נבין את מערכת הקשב ואת התפקודים הניהוליים מנקודת השקפה נוירו-פסיכולוגית, ורכוש כלים משולבים, נוירו-פסיכולוגיים וקוגניטיביים התנהגותיים לעבודה עם מטופלים.

מרצה - ד"ר גיל מאור, מרצה וחוקר, חבר סגל באקדמיית גליל מערבי ובמכללת תל-חי, פסיכותרפיסט CBT ומנתח התנהגות, מנהל מכון ד"ר קשב, מרכז לאבחון וטיפול בהפרעות קשב ובתפקודי למידה.

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו מקומכם בכנס

דמי ההשתתפות בכנס:

מחיר הנחה בהרשמה מוקדמת (עד 21.12.18)               195 ש"ח

מחיר השתתפות בכנס (לנרשמים אחרי ה - 23.12.18)    235 ש"ח

למידע נוסף ולהרשמה טלפונית, התקשרו:

אמציה 052-8087052
אפרת 050-7504210

או כתבו לנו למייל ephrat@family-care.co.il

או מלאו פרטיכם בטופס מטה, ונציגינו יצרו עמכם קשר*
*מילוי הפרטים בטופס אינו מהווה הרשמה לכנס. ההרשמה בתשלום בלבד.

כללי:

החניה על פי הוראות החניה והמחירים הנקובים במקום.
בקרבת האולם מגרשי חנייה רבים.

החזר על ביטול ההרשמה יינתן רק עד יום א', 1.10.18. ביטולים לאחר תאריך זה לא ייזכו בהחזר כספי.

ההרשמה תקפה לאחר תשלום מלא בלבד.

ההרשמה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד. אין להגיע למקום ללא תיאום ראש.

ט.ל.ח.

איך מגיעים לבית סוראסקי?

בתחבורה ציבורית? לחצו כאן

ברכב? לחצו כאן

מתחת למפה בעמוד שתגיעו אליו, יש הוראות הגעה

מחפשים חומרים?

הייתם בכנס ולא קיבלתם חוברת תקצירים ומצגות?

טרם הייתם בכנס מבית אמציה ורוצים להתרשם מהמקצועיות?

מחפשים מקור עשיר ומגוון לחומרים מתחומי הטיפול?

לחצו על הקישור
מטמון של ידע!

להרשמה טלפונית התקשרו

אמציה 052-8087052     אפרת 050-7504210

או השאירו פרטים בטופס מטה:

***השארת פרטים איננה אישור לרישום. רישום תקף בתשלום בלבד***

בהשארת הפרטים אתם מסכימים לקבל מפעם לפעם הודעות ועדכונים על פעילויות מקצועיות
מטעם אמציה Family-Care

נשמח לשמוע מכם!

מלאו את הפרטים מטה ונציגינו יצרו עמכם קשר 

Family-Care מבית אמציה הוצאה לאור הוא ארגון שהוקם
במטרה להעניק לך חוויה של ידע

הפעילויות ותחומי העיסוק - כנסים, סדנאות והוצאה לאור של ספרות מקצועית - מיועדים בראש ובראשונה לאנשי מקצוע מתחומי הטיפול השונים, אך גם למתעניינים שההתפתחות וההעשרה בתחומים הטיפוליים חרותה על דגלם. הפעילויות נועדו להגיש, להנגיש ולהפיץ ידע מקצועי מתקדם, חדשני ויישומי, בתחומי הטיפול והמשפחה - מלפני לידה ועד זיקנה - שפותח ויושם על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחומם בארץ ובעולם.
כתבת ספר? רוצה להעשיר את ארגז הכלים והידע הטיפולי? מתעניין/ת בספרות מקצועית מובילה מהארץ ומהעולם? נשמח לשמוע ממך!

לכל שאלה או בירור אנחנו עומדים לשרותך

אמציה כהן, מייל - amazia@netvision.net.il טל' 052-8087052
אפרת אביסרור, מייל - ephrat@family-care.co.il טל'050-7504210

Family-Care
חוויה של ידע

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.