.

הכירו את איתן שקד מחבר הספר משחקי האדמה
משחק יצירה, צמיחה וריפוי
באדמה, טבע ומרחבי תחושות

איתן שקד הוא דרמה-תרפיסט ומחנך, תושב מחניים. בעבודתו הוא מתמקד בטיפול רגשי בטבע לילדים במסגרת משרד החינוך, וכן במרכז "משאבים" בקריית שמונה.

 

"בשתי ידיי אני אוחז גוש אדמה רטובה. אני עוצם את עיניי. האדמה קרה, אך לאט-לאט מתוך מגע ידיי היא מתחממת. מגעה נעים, משרה ביטחון.

"עולם ומלואו בשתי ידיי. אני לוחץ באצבע. חור נפער. האדמה מקבלת בהכנעה את לחץ אצבעותיי. אני מקבל ממנה משוב על תנועותיי. היא מתנגדת מעט - לעתים עליי להגביר את לחיצתי. אך תמיד היא מקבלת את הצורה שאני נותן לה.

"כל רגשותיי מקבלים בה מקום. אני מפעיל עליה כוח רב. גוש האדמה נמעך והופך שטוח. בעדינות אני מרים את קצותיו - הנה צלחת קטנה. אני מחליק אותה ביד רטובה. המים קרירים ונעימים יוצרים חלקלקות מופלאה. אני יכול לתת לאצבעותיי להחליק שוב ושוב על האדמה. להתמסר לרכות. כעת האצבעות רוצות לקפל ולגלגל ולכדרר - הנה שוב גוש שמתוכו בוקע יצור קטן. אלחץ עם הזרת בראשו - שתי גומות עיניים. אני שותל לתוכם כדורים קטנים - הוא רואה אותי, היצור האדמי הזה, שהרגע יצרתי. הוא בא לספר לי משהו עליי, על כוחותיי, על פחדיי.

"אני שומע אותו בתוכי. אני מתחבר אל עצמי."

ספר חדש, הישר ממכבש הדפוס למדף!
משחקי האדמה
משחק, יצירה, צמיחה וריפוי באדמה, טבע ומרחבי תחושות
מאת איתן שקד

האדמה היא בסיס ראשוני הנושא את מעגל החיים והמוות.

המגע באדמה הוא נגיעה בבסיס החוויה הקיומית. מגע זה מפגיש אותנו עם איכויות האדמה שבתוכנו: היציבות, השורשיות, הצמיחה וההכלה. במגענו באדמה הרטובה נפתחים חושינו, וחווית היצירה עוטפת אותנו. התוצרים מאדמה מהדהדים את עולמנו הפנימי ומניעים התפתחות.

גישת משחקי האדמה היא פיתוח מקורי של דרכים ליצירה באדמה, שהן בעלות ערך רב בעשייה החינוכית והטיפולית, וכן בחוויה המשפחתית והכיתתית.

פלאי האדמה וסודות היצירה בה בספר שלפניכם:

למי מיועד הספר?

הספר מיועד למומחים מכל קשת מקצועות הטיפול, לגננות, למורים ולמחנכים, וכמובן גם להורים.

מטפלים ביצירה ובהבעה, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, קלינאי תקשורת, מורים, מדריכים, צוותים במרכזי טיפול ושיקום לכל הגילאים, מילדות ועד שיבה, יפיקו תועלת רבה משיטה זו, הן בהיבט הטיפולי והן מבחינת ניצול זמן איכות והנאה, גיוון בפעילויות ונגישות החומר, בכל מקום ובכל מסגרת.

שיטות העבודה שמוצגות בספר יעשירו את מרחב היצירה בכל קליניקה טיפולית, כיתה ובית. הן ישימות בתחומי החינוך הרגיל והמיוחד, מתאימות לערכי החינוך הדמוקרטי והאנתרופוסופי, וקלות להפקה בכל בית, חצר או מקום שיש בו אדמה.

מהי אדמת הנייר?

אדמת הנייר היא חומר ליצירה המורכב מנייר ומאדמה בלבד.

הקסם שבעירוב אדמה והנייר מאפשר יצירה חופשית, ללא תלות בטכנולוגיה וללא השקעה כספית! כלי אדמת הנייר עמידים מאוד וטובים למגוון רחב של שימושים.

אדמת הנייר היא אקולוגית, וכל חפץ שיוצא משימוש מתכלה וחוזר להיות אדמת צמיחה.

ערכה הטיפולי של אדמת הנייר גבוה בהרבה מערכם של חומרי יצירה סינטטיים אשר נרכשים בחנויות. יצירתה מתחיל מביטוי ראשוני, תחושתי, שמוביל לביטוי יצירתי ולתהליך יצירה מפתח, מהנה ומצמיח.

בעזרת אדמת הנייר אנו יוצרים עולם עשיר ומרתק! בספר הוראות מדוייקות, שלב שלב, והנחייה ליצירת משחקים ועבודות בקלות, תוך הפקת ערך טיפולי עשיר מאין כמוהו.

מה בספר? ארבעה שערים:

מדריך מעשי: היצירה באדמה - הפקה, תהליכי יצירה, רעיונות למשחקים ולפעילויות, שחזור משחקים עתיקים ועוד.

אדם וטבע בחינוך ובטיפול: סקירה והסבר על משחקי האדמה כמנוף טיפולי והתפתחותי.

מרחבי התחושות: משחקי האדמה ככלי להתפתחות חושית, רגשית חשיבתית, לשיפור התקשורת הבין אישית והתוך אישית, לעבודה חינוכית וטיפולית ועוד.

האדמה - משאב התורם גם לבריאות: פרק מיוחד הסוקר את היתרונות הבריאותיים של המגע והמשחק באדמה

דוגמה למשחק מנקלה שילדים בנו מאדמת נייר

קוראים יקרים,

מאז היות האדם, מערכת היחסים שלו עם האדמה הייתה בסיס להתפתחותו הפיזית, האינטלקטואלית והרוחנית. האדם נולד על האדמה, חי מפירה ומתמזג עמה בסוף ימיו. האדמה היא בסיס אוניברסאלי ראשוני, הנושא את מעגלי החיים. המגע באדמה הוא נגיעה בבסיס החוויה הקיומית.

איכויות הבסיס של האדמה הן הכוח שאפשר לילדים עמם עבדתי לאורך השנים, ועמם אני עובד כיום, לחוות תהליכי צמיחה וריפוי: ילדים עם מצוקות נפשיות וחרדות, ילדים עם קשיי קשב וריכוז, ילדים שחוו טראומה ואובדן, ילדי פליטים מסודן, ילדים בעת מלחמה, ילדים עם נכויות, ואף ילדים שחוו התעללות.

המגע באדמה סייע גם לי לצמוח מתוך אירועי חיים מאתגרים וכיום, שיטת טיפול שפיתחתי, המתרחשת בטבע ונוגעת באדמה, המתבססת על מרחבי תחושות ויצירה, סייעה ומסייעת לאלפי ילדים.

בחזוני אני רואה ילדים ומבוגרים, משפחות וקהילות, יוצאים אל הטבע, נוגעים באדמה בידיהם, ברגליהם היחפות, חשים אותה ויוצרים ממנה עולמות קסומים. שליחותי היא הפצת הדרך הטיפולית והחינוכית שפיתחתי, מתוך אמונה בדרך, ותחושה אמיתית של מהפכה בהעשרת תחומי היצירה והמשחק.

בנוסף, אני רואה את משחקי האדמה כקרן אור שתסייע להגן על אלפי ילדים בעולם השלישי, ובפרט בנפאל, מפני סכנת הסחר והשיעבוד. בקניית הספר אתם שותפים במפעלו של ד"ר עדיאל תל-אורן, שפעילותו מוקדשת להגנה על ילדים בנפאל.

אני מאחל לכם עבודה פורייה ומהנה על פי שיטת משחקי האדמה ומרחבי התחושות.

שלכם באהבה,

איתן.

לרכישה באתר לחצו כאן

להזמנת הספר - התקשרו 052-8087052

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.