.

סיפור קבוצתי
מנחים כותבים על דרכם עם קבוצות
כרך של מקבץ מאמרים

הכירו את העורכת והיוזמת של הספר:
תמר עיני להמן - עורכת ראשית

.M.A, מטפלת במוסיקה, אנליטיקאית קבוצתית, חברה בועדה המדעית של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, פסיכותרפיסטית, עובדת במשרד הביטחון (אגף משפחות), מטפלת ביחידים ובקבוצות בקליניקה פרטית בכפר אדומים ובירושלים (מתבגרים ומבוגרים), מלמדת במכון לטיפול באומנויות במכללת דוד ילין ובתוכנית לפוטותרפיה במוסררה, מנחת סדנאות, מדריכה, ויוזמת ועורכת ראשית של הספר: 

סיפור קבוצתי - מנחים כותבים על דרכם עם קבוצות

הכירו את העורכת השותפה: רונית שי

מטפלת בגישה פסיכואנליטית לאקאניינית (חברת "הפורום הבינלאומי של האסכולה של השדה הלאקאניאני"), מנחה קבוצות מוסמכת בשילוב אומנויות MA. מנחה קבוצות ילדים דינאמיות עם התמחות בעבודה עם ילדים במשבר ומדריכה בתחום. חברת צוות "אכוונה - אבחנה והכוונה לילד במשפחתו וסביבתו", בעלת קליניקה פרטית. מפתחת תכניות תעסוקה לאוכלוסיות עם חסמים מורכבים בגישה דינמית-משימתית, לקבוצות וליחידים, מדריכה במודל הפרואקטיבי לתעסוקה. ס. יו"ר הועד המנהל של העמותה הישראלית להנחיה ולטיפול קבוצתי - ניהול כנסים בתחום הנחיית הקבוצות וטיפול קבוצתי במסגרת העמותה. עורכת שותפה של הספר:

סיפור קבוצתי - מנחים כותבים על דרכם עם קבוצות

סיפור קבוצתי
מנחים כותבים על דרכם עם קבוצות

עורכת ראשית - תמר עיני להמן
עורכת שותפה - רונית שי
עורך משנה - הרנן פאבלוקס
יועץ מערכת - אורי לוין

*****

מהדורה ראשונה - פברואר 2015
מהדורה שנייה - מאי 2016

בספר תמצאו 16 מאמרים מרתקים מנסיונם האישי
של מנחי קבוצות מהטובים והמובילים בישראל:

תמר עיני להמן

חני בירן

יהודית רבקו

ד"ר אבי ברמן

סאיד תלי

ד"ר חיים וינברג

אבי גורן בר

מרסיה הניג

ועוד

טיפול קבוצתי והנחיית קבוצות הם עולם ומלואו, עתיר מצבים איכויות ותועלות שאין בטיפול יחידני.

מנחי קבוצות ניצבים לא אחת לבדם מול חבורה יקרה של אנשים, שמצפים שיובילו אותם אל האור בקצה המנהרה הפרטית והמורכבת שלהם, בקונסטלציה קבוצתית. זאת אחריות אדירה, ולעתים גם כרוכה בבדידות מקצועית.

עם צאתו לאור של הספר הייחודי סיפור קבוצתי – מנחים כותבים על דרכם עם קבוצות, אנו מזמינים אתכם לחוויה מרתקת של ידע והשראה.

הספר מיועד לאנליטיקאים ומטפלים קבוצתיים, מנחי קבוצות, אנשי מקצוע מהתחום הטיפולי, החינוכי והארגוני, וכל מי שסקרן ומתעניין בתחום הנחיית הקבוצות.

הספר מתעמק בצד החווייתי של הנחיית הקבוצות ממגוון זוויות, וכולל מאמרים פרי עטם של כמה מהאנשים המובילים והמרתקים ביותר בתחום זה בארץ, שחברו יחדיו כדי לחלוק מניסיונם ותובנותיהם, ולשפוך אור על יריעה רחבה ביותר של נושאים שהמודעות והידע בהם חיוניים למי שעוסק בהנחיה של קבוצות מכל סוג, טיפוליות, ארגוניות, תומכות, משימתיות וכו'.

נושאים כמו חשיפה, מנהיגות, התמודדות עם שכול ואתגרים אישיים בקבוצה, המרחב הטיפולי, הבטחה ומציאות, נוכחות המנחה, שילוב אומנויות, פילוסופיה, ועוד ועוד נידונים בספר בהרחבה ולעומק.

אנו קוראים לכם לקרוא, לקבל השראה, לתת השראה, להרחיב אופקים, לאמץ תובנות חדשות, ולהעשיר את הפרקטיקה שלכם בהארות יישומיות ומעשיות שתאספו ממקבץ המאמרים המרתק הזה, ותוסיפו לארגז הכלים הטיפולי והמקצועי שלכם, ולחייכם.

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.