.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

ספר חדש!
הפרדוקס של קבוצות אינטרנט
לבד בנוכחותם של אחרים וירטואליים

הכירו את המחבר:

מה בספר?

חקר

דילמות ופרדוקסים, קונפליקטים ותפישות

לאורך כל הספר וינברג מזהה וחוקר דילמות ופרדוקסים שנולדו והתפתחו במרחב הסייבר, ואת הצרכים האנושיים הקונפליקטואליים המתלווים אליהם.

לאט לאט ובהדרגה, נדבך אחר נדבך, נפתח המרחב הווירטואלי בפני הקורא כניצן שנפתח לפרח. עלה אחר עלה, תובנה אחר תובנה, מציג ד"ר וינברג את הפתרונות הייחודיים שמאפשר האינטרנט, השונים תכלית השינוי מהפתרונות שאנו מכירים מעולם הפנים-אל-פנים.

תובנות

האינטרנט - כמגרש המשחקים האולטימטיבי

האינטרנט הוא מרחב פוטנציאלי אינסופי, עצום, מפתיע ואחר, ולמרות שהוא קיים כמעט שלושה עשורים, רב הנסתר בו על הגלוי.

כמגרש המשחקים האולטימטיבי אנשים יכולים לעבד בו, בדרכים יצירתיות, סוגיות אנושית בסיסיות שנחשבו עד כה אמיתות אבסולוטיות, אבל לפתע נפתחו לפרשנויות חדשות. האם יש בכך איום על תפישת האנושות שעל פיה חיינו עד היום, או האם פתיחה של עולם שלם של הזדמנויות חדשות?

פרקטיקה

הגדרות, מושגים, תובנות ותרבות - במרחב הסייבר

ספר זה הוא אוצר בלום למטפלים וללא מטפלים שהאינטרנט מרתק אותם ומהווה ערוץ מרכזי לפעילותם המקצועית. הוא צעד ראשון וחיוני לכל אדם שמנחה, או שואף להנחות, קבוצות באינטרנט. בין שמדובר בקבוצות בעלות אופי מקצועי, טיפולי או חברתי, ספר זה יפתח בפניכם מודעות חדשה, ויחבר אתכם לעולם הסייבר מתוך הבנת עומק, ראיית רוחב ויצירתיות הנובעת מהכרה מלאה יותר בפוטנציאל האדיר הטעון בו בהווה ובעתיד.

מוריס ניצון
יועץ NHS, פסיכותרפיסט, אנליטיקאי קבוצתי, מחבר הספרים "האנטי קבוצה", ו"הקבוצה כמושא השתוקקות", לונדון

בסגנון ישיר, נגיש וקולח, מפצח חיים וינברג את תחום האינטרנט. עולם הידע הזה עדיין לא מוצה מחקרית על ידי פסיכותרפיסטים, אף כי השלכותיו על עתיד התחום רבות ומשמעותיות, הן תיעורטית והן טיפולית.

בזמנים שבהם אנו משתאים לנוכח חדירתו המהירה של האון-ליין לעולם הטיפולי, ולנוכח ההתפתחות המטורפת של התקשורת באינטרנט - וינברג מטפל גם בחרדות וגם בפנטזיות שתחום זה מביא עמו, כתחום אינטגרלי בחיינו, מתוך פרספקטיבה מיושבת, איתנה, מתבוננת ומלאת תקווה.
 

ד"ר רובי פרידמן
ממייסדי המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, נשיא החברה הבינלאומית לאנליזה קבוצתית (GASI), עורך שותף של הספר "טיפול קבוצתי אנליטי בארץ זבת חלב ודבש"

חיים וינברג תורם משמעותית לכל מי שנזקק להבנת מושג הקבוצה בהקשר של התקשורת באינטרנט. תוך שהוא חולק עמנו, הקוראים, מנסיונו ומגישותיו החדשניות, הוא תורם לחיים המקצועיים המודרניים, שבהם דינאמיקות קבוצתיות מסורתיות, מאותגרות על ידי מרחקים, הפרדות, רב-לאומיות, ואיכויות שונות של מערכות יחסים.

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.