.

כנס חדש מבית אמציה
המפלצת שלי ואני

הכרת המפלצת הפנימית
ותרומתה לחיזוק יעילותו של הטיפול הרגשי

בית סוראסקי, המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
יום ד' 25-10-17, ה' בחשוון התשע"ח
מנחה – אפרת מעיין

אמנם, במיתולוגיה ובסיפורת, המפלצות משמשות מעין ייצוג של סוגים שונים של תיאבון אנושי... אפל משהו. אבל, אילו היינו מוציאים את כל המפלצות מתוך סיפורי הילדים, איך היינו לומדים להכיר צדדים אלה בתוך עצמנו? באילו מודלים היינו יכולים להיעזר כדי לעמוד, איש איש, מול המפלצת הפנימית האישית שלו - זו שאיתה אנו מזדהים, שממנה אנו פוחדים, או שרודפת אותנו ללא שליטה?

משחר התרבות האנושית אפשרו המפלצות לאדם לחוות ולעבד את הקונפליקט בין היצר לתירבות, בין הרצוי למצוי, בין מה שנחשב "רע" ומה שנחשב "טוב". אך... האם המפלצת היא אני? האם קולה קולי? יונג אמר שלמפלצות תפקיד מכריע בעולמו הפנימי של כל אדם. על כן איננו שואפים להיפטר מהן, אלא רק משליטתן על חיינו. כך באמצעות הדמיון, המשחק והיצירה, ניתן לגייס את המפלצות לעבודה טיפולית מאפשרת, לתת להן קול משלהן, ודרכו לחזק את קולם של יוצריהן, לעודד נבדלות, דיאלוג ועיצוב הזהות, ולהשכין שלום בין כל הצדדים בנפש הצומחת והמתעצבת.

בכנס זה בחרנו להציג בפניכם את המפלצת ככלי טיפולי - ולחשוף בפניכם אותה, כמו גם את הדרכים לגייס אותה לעשייה טיפולית יעילה ומשמעותית בקליניקה, בכיתה, במסגרת המשפחתית. גם בעזרת מפלצות - ואולי דווקא בזכותן - ניתן להתחבר להוויה של מטופליכם ומשפחותיהם, ולתת מענה לצרכיהם הייחודיים.

הכנס מיועד לכל המומחים והמטפלים בילדים ובמשפחות, כולל: פסיכולוגים קליניים, פסיכולוגים שיקומיים ורפואיים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, מטפלים בעזרת בעלי חיים, מטפלים ביצירה, בהבעה, בתנועה ובאומנויות, קלינאי תקשורת, מטפלים משפחתיים, מרפאים בעיסוק, יועצים חינוכיים, רופאי ילדים, נוירולוגים העובדים עם ילדים, מאבחנים וגורמים המפנים לאבחון, צוותים חינוכיים בבתי ספר, הורים, ומתעניינים.

ההרצאות ינתנו באוריינטציה יישומית, חווייתית וילוו בהדגמות והמחשות. ההרצאות מכוונות לאנשי מקצוע ומומחים מתחומי הטיפול השונים.

                                                              ****

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו את מקומכם בכנס.

 

לתכנית הכנס המפורטת יש לגלול מטה!

אפרת מעיין - מנחת הכנס

כנס חדש מבית אמציה
המפלצת שלי ואני

הכרת המפלצת הפנימית
ותרומתה להצלחת הטיפול הרגשי

בית סוראסקי, המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
יום ד' 25-10-17, ה' בחשוון התשע"ח
מנחה – אפרת מעיין

13:00-14:00 התכנסות, הרשמה וכיבוד קל

14:00-14:15 ברכות והקדמה - מנחת הכנס, אפרת מעין

14:15-15:00 מילד רדוף מפלצות - למומחה בינלאומי לפחדים: היבטים אוטוביוגרפיים כמפתח להתפתחות מקצועית

שני התחומים שבהם התפרסמתי - עבודה עם ילדים אלימים או מסתכנים, ועבודה עם ילדים רדופי פחדים - נותנים אולי לחשוב שאיזו גבורה קמאית קיננה בי. אכן, לא כל מטפל נהפך למומחה של "מאבק לא אלים". במקרה שלי כפי הנראה התהליך היה הפוך: הייתי ילד רדוף פחדים ומפלצות, עם תחושה של חולשה ופגיעות אינסופית מול בריונים. איך משם הגעתי לכאן? על תהליך זה ארחיב ואפרט בהרצאה.

מרצה – פרופ' חיים עומר, פסיכולוג קליני, פרופסור בביה"ס לפסיכולוגיה באוניב' ת"א, מומחה בעל שם עולמי בנושא 'ההתנגדות הלא אלימה' ובנושאי סמכות הורית, מורית וקהילתית, מפתח מושגי מפתח ומודל אינטגרטיבי להורות, מחבר ספרים רבים שתורגמו לשש שפות ונמכרים בכל העולם, יוזם שותף של הקמת בית הספר להתנגדות לא אלימה.

***

15:00-15:45 בין המפלצת מלוך-נס למפלצת ירוקת העין, בין מפלצת המדוזה היונית לדרקון הסיני - המפלצות בעולם ובתוכנו

בהרצאה נלמד מהמיתוסים ומהאגדות מדרכיה השונות והיצירתיות של התרבות להתמודד עם המפלצות בנפש הילד והמבוגר. נבחן את ביטויי המפלצת לאורך ולרוחב התרבות: ציורי וסיפורי ילדים, אמנות וסרטים.

מרצה – רות נצר, פסיכולוגית קלינית מומחית, מדריכה בכירה, אנליטיקאית יונגיאנית, עוסקת בפסיכותרפיה, הוראה והדרכת מטפלים, מלמדת בסמינר הקיבוצים ובמסגרות הכשרה יונגיאניות, אומנית, משוררת, פרסמה שבעה ספרי עיון, ספר אוטוביוגרפיה משפחתית ועשרה ספרי שירה עליהם זכתה בפרסים ספרותיים.

                                                            ***

15:45-16:15 הפסקה וכיבוד קל

***

16:15-17:00 להתיידד עם המפלצת: היכרות עם מפלצות ושדונים, ותרומתה לתהליכי טיפול ולהרחבת הנפש

הנפש האנושית מורכבת ממגוון קולות והיבטים, חלקם נעימים וחלקם מפחידים, פוגעים, מכאיבים ומביישים. המסע הטיפולי וההתפתחותי מחייב אותנו לאזור אומץ ולהכיר גם אותם. בהרצאה נביא בפניכם טכניקות מגוונות להיכרות עם המפלצות והשדונים הפנימיים וליצירת דיאלוגים מפרים ומגדלים עם היבטים אלו של הנפש. נתוודע לאופן שבו ניתן להזמין אותם למרחב הטיפולי, להתיידד איתם, להכיר בהם, ולעתים אפילו לחבק אותם כדי להחזיר את השליטה העצמית - לידיים שלנו.

מרצה – אפרת מעיין, פסיכולוגית קלינית יונגיאנית ומטפלת בעזרת בעלי חיים, מרצה ומנחת סדנאות, מטפלת בילדים, בנוער ובמבוגרים, ובמכורים לסמים ולאלכוהול, יוצרת קלפי הטיפול ארץ יצורי הנפש, ומחברת הספר המסע לשדונזיה, בהוצאת אמציה.

 ***

17:00-17:45 מפלצות בחדר הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי

"העיקרון החשוב והעוצמתי בבסיס הטיפול הקוגניטיבי הוא שרגשות נובעים מהמסרים שאנשים מעבירים לעצמם. המחשבות משפיעות על ההרגשה הרבה יותר מאשר המציאות." (דייויד ברנס). על פי הגישה הקוגנטיבית, המחשבות (האוטומטיות) שיש לנו בראש משפיעות על הרגש והתפקוד. לכל אחד 'עיוותי חשיבה' ו'מחשבות לא רציונליות', בשפתם של בק ואליס, או 'מפלצות חשיבה' בהתאמה לעבודה עם ילדים. מפלצות אלה משבשות את ראיית המציאות ומשפיעות על התפישה. בהרצאה נלמד לזהות, להכיר ו'לאלף' את המפלצות, נבין מה מזין אותן וכיצד ניתן להתנהל איתן.

מרצה - ד"ר יעל שרון, מטפלת קוגנטיבית התנהגותית באמנויות, מדריכה מוסמכת באיט"ה וביה"ת, מנהלת תכנית CBT-ARTS מטעם מכללת פסגות, מפתחת משחקים וחומרי לימוד, מנהלת ושותפה במרכז לוויסות רגשי.

                                                            ***

17:45-18:00 הפסקה וכיבוד קל

                                                            ***

18:00-18:45 "פרויקט מפלצתי" - מחלום למציאות: ילדים יוצרים, חולמים ומאמינים ביכולותיהם, בעזרתן של מפלצות פרי דמיונם

תיאור מקרה מרתק, על הובלת שינוי, שיתוף פעולה ויצירה, שהגיע מחצר בית הספר ועד המוזיאון לאומנות בבת-ים: היה לנו רעיון - לשלב מפלצות במסגרת למידה בשעורי שפה. הרעיון הקטן התגלגל וקיבל חיים משל עצמו, והפך לאירוע גדול של למידה ברמה כלל בית ספרית, קהילתית, ולבסוף - ארצית. ילדים דמיינו, כתבו וציירו מפלצות, מאיירים מכל הארץ פירשו וציירו אף הם. היצירות הססגוניות הוצגו במוזיאון לאומנות בבת-ים. ההתלהבות גררה שיתופי פעולה בין ילדים, מורים, הורים ומאיירים, כמו גם גורמים חינוכיים וקהילתיים. בהרצאה נספר, נפרט, נחלוק, נחווה ונשתף.

מרצים –
אביטל בן דרור -
מורה ורכזת שפה בבית הספר היסודי בן-גוריון בבת-ים.
אורי שור -
מורה ומחנך כיתה ד' בבית הספר היסודי בן-גוריון בבת-ים.
שניהם בוגרים
תכנית חותם הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בחינוך בפריפריה

מספר המשתתפים מוגבל. הירשמו בזמן והבטיחו את מקומכם בכנס.

דמי ההשתתפות בכנס:

מחיר הנחה בהרשמה מוקדמת (עד 29.9.17)              195 ש"ח
מחיר ההשתתפות בכנס (לנרשמים אחרי ה - 1.10.17)            235 ש"ח

להרשמה ותשלום באתר - לחצו כאן

למידע נוסף, ולהרשמה טלפונית התקשרו:

אמציה 052-8087052 Amazia@netvision.net.il
אפרת 050-7504210 Ephrat@family-care.co.il

או מלאו את פרטיכם בטופס מטה, ונתקשר אליכם
*** מלוי הפרטים אינו מהווה הרשמה לכנס

*החניה בחניוני המרכז הרפואי על פי התעריף הנהוג במקום
*החזר על ביטול הרשמה יינתן רק עד יום א', ה – 22 באוקטובר 2017.
*ביטולים לאחר התאריך 22 באוקטובר 2017 לא יזכו בהחזר
*הרשמה בטל' תקפה לאחר תשלום מלא בלבד
*הרשמה במקום על בסיס מקום פנוי בלבד. אין להגיע למקום ללא תיאום מראש

ט.ל.ח.

איך מגיעים
לבית סוראסקי בתל השומר?

 

 דרכי הגעה בתחבורה ציבורית? לחצו כאן

 

איך מנווטים לבית סוראסקי? לחצו כאן

הייתם בכנס ולא קיבלתם חוברת תקצירים?

טרם הייתם בכנסים שלנו ורוצים להתרשם מהמקצועיות?

לחצו על הקישור לחוברות תקצירים מלאות מכנסים קודמים

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.